משרד חקירות – מה מותר ומה אסור?

רגע לפני שאתם פונים אל משרד חקירות, כדאי שתכירו טוב יותר את הענף ותדעו מה מותר ומה אסור לחוקר הפרטי לעשות. החוק בישראל אינו מעניק לחוקרים פרטיים חופש פעולה, הם כפופים לחוקי המדינה ומוגבלים בהתאם באפשרות לבצע מעקבים לאיסוף מידע. כל משרד של חקירות המבקש לעסוק בתחום באופן חוקי נדרש בהצגת רישיון מתאים.

מה מותר לחוקר פרטי לעשות?

חוק החוקרים הפרטיים ושירותי השמירה קובע פעולות מותרות ופעולות אסורות לטובת איסוף מידע וביצוע עבודתם. חל איסור מוחלט על חוקרים פרטיים לחדור לפרטיות של האדם אחריו הם עוקבים ולהפריע או לשבש את עבודת המשטרה. גם כאשר משרד חקירות פרטי נשכר לחקור מקרה אותו חוקרת גם המשטרה, החוקרים הפרטיים לא יוכלו לייצור קשר עם עדים הנמצאים ברשימת העדים של המשטרה או הפרקליטות.  

משרד חקירות כעסק לגיטימי וחוקי

חשוב להבהיר כי פעילות של משרדי חקירות חוקית ולגיטימית לחלוטין. כל עוד בחרתם במשרד המחזיק בכל הרישיונות ובכל האישורים הדרושים, אין לכם כל סיבה לדאגה. משרד החקירות חקר האמת עושה שימוש קבוע בכל המעקבים ובכל החקירות בציוד חוקי ובשיטות עבודה חוקיות, לגיטימיות ויעילות. כמשרד חוקי ומקצועי, המשרד מספק שירותים ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים.

מי רשאי לעסוק בתחום?

על מנת לעסוק בחקירות פרטיות באופן חוקי על החוקר להחזיק ברישיון מטעם משרד המשפטים. את הרישיון יוכל החוקר לקבל לאחר רכישת ניסיון תחת פיקוח בתחום, עמידה במבחן מקצועי ועבר בדיקת וועדה. פרט לרישיון חוקר פרטי, על מנת לנהל משרד לחקירות פרטיות יש לקבל רישיון נוסף.

פנייה שלכם אל משרד בעל רישיון מבטיחה חוקרים מקצועיים ומנוסים שמכירים היטב את נהלי החוק ועושים שימוש בשיטות חקירה לגיטימיות. משרד חקירות עם רישיון אינו מבצע כל פעולה בניגוד לחוק, אינו מסכן את עצמו ובאותה המידה גם אינו מסכן אתכם. שיטות החקירה החוקיות מאפשרות לחוקרים המיומנים והמקצועיים להשיג את מלוא המידע הדרוש להם. משרד חקר האמת משלים בהצלחה חקירות פרטיות רבות ללא שימוש בטכניקות לא חוקיות וללא כל פגיעה בציבור. המשרד מייצג בכבוד את התחום ואת הלקוחות שלו.