גילוי האזנות סתר

האזנות סתר פוגעות בפרטיות שלכם, בביטחון האישי ובפעילות העסקית. כיום, בתקופה בה ההאזנות הפכו נפוצות ופשוטות עד כי כל אחד יכול לרכוש ציוד האזנה זעיר ולשתול אותו במשרד שלכם או להתקין תוכנת האזנה בטלפון הנייד שלכם, עליכם ללמוד להכיר את סימני האזהרה. כאן תוכלו למצוא מידע שימושי שיסייע לכם לשים לב לפרטים הקטנים, ולדעת מתי כדאי להזמין שירות גילוי האזנות סתר על מנת למנוע דליפת מידע.

גילוי האזנות סתר בטלפונים ניידים

אתם לא תאמינו כמה בקלות ניתן להתקין יישומים של האזנה במכשירי הטלפון הניידים. בחלק מהמקרים אין כל צורך בגישה ישירה אל המכשיר על מנת לשתול את תוכנת הריגול. תוכנות הריגול מאפשרות האזנה לשיחות, העתקה של מסרונים, תמונות שצולמו וקבלת מיקום של המכשיר. המכשירים הרגישים ביותר להאזנות הם מכשירי הסמארטפונים החדשים בהם אנו עושים שימוש קבוע בחיבור אינטרנט ואפליקציות.

הדרך להגן על הטלפון הנייד מפני תוכנות הריגול יהיה הימנעות מהורדה של קבצים או אפליקציות לא מוכרות. כמו כן, עליכם לשים לב היטב באלו ידיים אתם מפקידים את הטלפון שלכם. אם המכשיר “נעלם” לכמה שעות וחוזר אליכם לפתע כדאי להעביר אותו מיד בדיקת גילוי האזנות סתר. בעלי מכשיר אייפון יוכלו להגן על המכשיר טוב יותר במידה ולא יפרצו אותו. על מכשיר אייפון שלא עבר פריצה לא ניתן להתקין תוכנות ריגול והאזנה.

רשימת סימנים מחשידים

  1. סוללת המכשיר מתרוקנת לפתע מהר מהרגיל.
  2. סוללת המכשיר מתחממת.
  3. תהליך הכיבוי של המכשיר הפך איטי יותר.
  4. הטלפון מגיב בצורה מוזרה וניכר שמשהו השתנה.
  5. הפרעות ורעשי רקע במהלך שיחות.

תוכנות ריגול האזנה מבצעות ללא הרף פעולות של שידור וקליטה. על מנת לעשות זאת הן משתמשות בסוללה של המכשיר וגורמות לה להתרוקן מהר יותר. תוכנות הריגול נסגרות באיטיות ולכן הכיבוי של המכשיר הופך איטי יותר. רעשים מכאניים אותם משמיע הטלפון גם כאשר הוא אינו נמצא בשימוש הם סימן מובהק לפעולת קליטה/שידור המאפיינת האזנות.

איך חושפים האזנות?

הדרך לאיתור מהיר של כל סוגי ההאזנות במכשיר הטלפון, במשרד או בבית, תהיה פנייה אל משרד חקירות בעל ניסיון וציוד מתאים. משרד החקירות חקר האמת מתמחה באיתור וזיהוי של האזנות מכל הסוגים ובכל מקום. בדיקת גילוי ההאזנות של חוקרי חקר האמת תגלה לכם אחת ולתמיד האם אתם נמצאים תחת מעקב.